Lovastorna Szakosztály

Telefon: +36-30/274-9690

Pezinoki élménybeszámolók

Dorka:

Régi álmom vált valóra, amikor bekerültem a junior válogatott keretbe és így elindulhattam a Pezinokban megrendezendő Európa bajnokságon.

Az utolsó egy hónapban a kűröm nehezítésén dolgoztunk, valamint a heti három lovas edzés mellett úsztam és erőnléti edzésre jártam. Az utolsó edzéseken már magabiztosan, zenére, időre, csináltam a kűrömet és úgy éreztem, hogy életem legjobb formájával vágok neki az Európa Bajnokságnak.

Éppen ezért hidegzuhanyként ért, amikor az állatorvosi vizsgálaton mindkét lovunkat alaptalanul kizárták a versenyből. Villányi Krisztina felajánlotta, hogy indulhatok Fenomén nevű lovukon, amit ez úton is szeretnék megköszönni. Szerencsére Fenomén mozgása, habár teljesen más, mint Gomié, nem volt számomra ismeretlen, mivel Stadl Paurában rajta indulhattam.

A baj nem jár egyedül, szerda délutánra belázasodtam. Mivel a lázam nemhogy csökkent volna, hanem egyre emelkedett, napi 2-3 lázcsillapítóval tudtam talpon maradni. Ennek ellenére pénteken jól sikerültek a kötelező gyakorlataim, a 36-ból a 26. helyre kerültem. Ez nagy öröm volt számomra, hiszen csak annyi volt a célom, hogy ne az utolsó ötben végezzek.

A kűrömtől nagyon tartottam, mert Fenomén sokkal keskenyebb testalkatú, mint Gomi. Ezért bizonyos gyakorlatok szokatlanok, illetve nehezebbek rajta. Sajnos valóban nem úgy sikerült a kűröm, ahogy szerettem volna. Kisebb bizonytalanságok voltak benne és a végén lévő két ugrás nem fért bele az időbe.

Legnagyobb meglepetésemre, egy helyet előre lépve, a 25. helyen, 23. európai versenyzőként, zártam a versenyt! :)